Suplementy diety – czym kierować się przy wyborze?

Na sklepowych półkach, a także w aptekach można znaleźć ogromne ilości suplementów diety. Także reklamy czy to telewizyjne, czy tez te wyświetlane w internecie cały czas przekonują o konieczności przyjmowania różnych produktów. Jak to jednak jest z nimi naprawdę?

Suplementy diety a potrzeby organizmu

Nie ma wątpliwości, że najważniejsze są potrzeby organizmu. By je ustalić należy się bacznie obserwować. Wówczas można wychwycić nadmierną łamliwość paznokci, czy też wypadanie włosów. Można również zauważyć silne osłabienie, czy pogorszenie wyglądu skóry twarzy. Właśnie to są sygnały mówiące o negatywnych zmianach jakie zachodzą w organizmie. To na nie należy reagować. Nie ma natomiast potrzeby kupowania produktów mających działać na włosy, gdy wszystko jest z nimi w porządku. W razie jakichkolwiek podejrzeń co do stanu zdrowia, warto przeprowadzić badania z krwi. Wówczas bardzo szybko można ustalić czy są jakieś braki w organizmie.

Suplementy diety – które wybrać?

Decydując się na suplementację warto sprawdzić dokładnie składy produktów. Nie powinny się w nich znajdować substancje chemiczne, które mogą mieć negatywny wpływ na cały organizm lub poszczególne narządy. W przypadku suplementów najlepiej sprawdzają się te oparte na bazie naturalnych wyciągów i ekstraktów z roślin. Te bowiem składniki są doskonale znane naszemu ciału i nie będą one dla niego szkodliwe. To również one są łatwe do odszyfrowania, gdy czyta się skład, a jest to bardzo istotna kwestia.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *