Pedicure klasyczny – czym się charakteryzuje?

Wiele mówi się o manicure, ale o pedicure jakoś regularnie się zapomina. Nie jest to dobra praktyka, bowiem tak jak piękne i zadbane dłonie są wizytówką człowieka, tak i stopy! Czy wyobrażacie sobie udanie się na basen, plażę, czy też saunę z zaniedbanymi paznokciami u stóp?

Pedicure klasyczny – jak wykonać?

Myślisz, że dbanie o stopy jest czasochłonne i nie jesteś w stanie w domowych warunkach wykonać pedicure? Jesteś w błędzie! Wystarczy, że poświęcisz godzinę czasu i będziesz cieszyć się zadbanymi stopami przez długi czas. Pedicure klasyczny bowiem to nic innego jak zastosowanie kilku prostych kroków pielęgnacyjnych. Pierwszym z nich jest namoczenie stop i następnie usunięcie z nich martwego naskórka. Do tego celu można wykorzystać ogólnodostępne peelingi. W następnym kroku należy zadbać o odpowiednie nawilżenie stóp. Dalej przychodzi pora na paznokcie. Odsunięcie lub usunięcie skórek, spiłowanie i wyrównanie płytki i stylizację.

Pedicure klasyczny a stylizacja paznokci

Na etapie nadania płytce właściwego kształtu można właściwie zakończyć pedicure. Dobrze jest jednak zabezpieczyć paznokcie np. odżywką. Wówczas będą one twardsze i mniej łamliwe. Z kolei dla lepszego efektu wizualnego można na płytkę nałożyć lakier o dowolnej barwie. Sprawdzą się tutaj zarówno lakiery tradycyjne, jak i te bardziej trwałe np. hybrydowe. Stylizacja ze zdobieniami czy naklejkami? Zdecydowanie tak! Tutaj, tak jak w przypadku paznokci dłoni wszystko jest dozwolone.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *