Metoda OMO

Obecnie metoda OMO jest hitem w pielęgnacji włosów. Działa ona na każdy rodzaj włosów, przez co nie jedna kobieta się w niej zakochała. Regularne stosowanie daje niezwykłe efekty, które zachwycą nie tylko właścicielkę włosów.

Na czym polega metoda OMO?

Nie każda kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że istnieją różne metody mycia włosów. Jedną z nich jest właśnie metoda OMO. Najprostszym wytłumaczeniem, na czym polega ta metoda, jest mycie włosów w kolejności: odżywka – szampon – odżywka. Daną metodę zaleca się osobom, które mają włosy po farbowaniu i rozjaśnianiu, a także ich pukle są matowe, suche i brakuje im blasku. Ten sposób mycia włosów jest szczególnie popularny u osób, które mają kręcone włosy. Tan rodzaj włosów potrzebuje dodatkowego nawilżenia, które dostarcza mu odżywka.

Metoda OMO – krok po kroku

Krok pierwszy, czyli O, jak odżywka

Delikatnie zwilż włosy i skórę głowy woda. Następnie nałóż odżywkę na końcówki włosów, po czym pozostaw na kilka minut. Odzywka zabezpieczy twoje końce włosów przed łamaniem się i zniszczeniami.

Krok drugi, czyli M, jak mycie

Nie spłukuj wcześniej nałożonej odżywki. Nałóż szampon na skórę głowy i dokładnie ją umyj. Szampon oczyszcza skórę głowy, a także włosy.

Krok trzeci, czyli O, jak odżywka

Spłucz szampon i odżywkę. Następnie nałóż drugą warstwę odżywki na końcówki włosów. Odczekaj kilka minut i spłucz letnią wodą. Taki zabieg wzbogaca włosy o substancje odżywcze i ochronne. Dzięki temu włosy będą gładkie i lśniące.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *