Czy sugerować się przy wyborze kremu do rąk?

Wydawać by się mogło, że wybór kremu do rąk to bardzo prosta sprawa. Robiąc zakupy widzimy bowiem jak wiele tego rodzaju produktów stoi na sklepowych półkach. Jednak czy obojętnie, który z nich powinien znaleźć się w naszym koszyku? Niekoniecznie.

Kremy do rąk o dobrych składach

Podczas wyboru kremu do rąk, czy tez innych kosmetyków trzeba się nauczyć czytać etykiety. Informacja dotycząca producenta, czy tez twarz znanej aktorki na opakowaniu nie jest niestety gwarancją udanego zakupu. Zdecydowanie bardziej należy się skupić na informacjach odnośnie składu produktu. Jeśli lista jest bardzo długa, a połowy składników się nie zna, to warto taki kosmetyk odstawić z powrotem na półkę. Znacznie lepiej jest zdecydować się na krem, który ma naturalne substancje w sobie. Niech to będą wyciągi i ekstrakty z roślin, które mają naprawdę dobroczynne działanie na skórę.

Kremy do rąk a zapach i konsystencja

Przy wyborze kremu do rąk niezwykle istotne są również zapach i konsystencja. Dlaczego? Otóż zbyt intensywny zapach może po pewnym czasie denerwować. Będzie on bowiem nas podrażniał przy każdym ruchu dłoni. Dobrze jest więc wybrać krem bardziej neutralny w tej kwestii. Z kolei co do konsystencji, to warto zwrócić uwagę na szybkie wchłanianie się produktu. Zbyt tłusta warstwa kremu na rękach może bardzo przeszkadzać podczas wykonywania codziennych obowiązków. Inaczej będzie z kremem do rąk na noc. Wówczas ręce, jak i całe ciało odpoczywają, więc może na nich leżeć dobroczynna warstwa kremu.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *