Manekiny wystawowe – jak wybrać odpowiedni model?

Produkowane obecnie manekiny są na tyle ciekawe, że znajdują zastosowanie nie tylko w sklepach odzieżowych. Są chętnie wykorzystywane jako dekoracja lokali gastronomicznych, klubów czy pubów. Jednak ich podstawową rolą jest promocja odzieży. Doskonale sprawdzają się do ekspozycji ubrań, przyciągając wzrok klientów i zachęcając ich do odwiedzenia butiku. Dotyczy to zwłaszcza manekinów wystawowych. Sprawdźmy, jak dobrać model do specyfiki sklepu!

Manekiny wystawowe – postaw na sprawdzone rozwiązania

Manekiny od lat goszczą w butikach odzieżowych. Są niezwykle sprawdzonym rozwiązaniem. Prezentują dostępny asortyment, proponując tym samym pełne stylizacje i zachęcając klientów do kupienia więcej niż jednego elementu garderoby. Uzupełniają wnętrze sklepu i wprowadzają życie. Dotyczy to zwłaszcza modeli realistycznych. Manekiny wystawowe realistyczne posiadają cechy charakterystyczne dla człowieka – oczy, nos, usta, a czasem nawet włosy i makijaż. To świetne rozwiązanie, gdy zależy nam na realnej ekspozycji. Jednak większość właścicieli butików wybiera uniwersalne modele, jak manekiny abstrakcyjne. Dzięki temu nie sugerują klientom, że konkretna stylizacja pasuje tylko do określonego typu urody.

Manekiny wystawowe – wybierz mądrze

Mnogość manekinów wystawowych dostępnych na rynku może wprawić w zakłopotanie. Czym więc kierować się przy wyborze? Najlepiej zwrócić uwagę na estetykę wykonania i stabilność manekina. Nie chcielibyśmy przecież, żeby wywrócił się i popsuł całą ekspozycję. Warto wybierać modele z włókna szklanego, takie jak te dostępne na stronie https://moremannequins.pl/. Porządne wykonanie to większa szansa, że manekin posłuży nam przez lata. Świetnym udogodnieniem będą też odłączane dłonie. Manekin powinien być lekki, aby łatwo było go przenosić, a przy tym wytrzymały. Dobrze, gdy będzie miał naturalną posturę i sylwetkę jak najbardziej przypominającą ludzką. Bardziej abstrakcyjne modele o nienaturalnych pozycjach sprawdzą się bardziej do dekoracji, aniżeli promocji asortymentu butiku.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *