Jak dobrać falownik do silnika, by zapewnić urządzeniu efektywne działanie?

Falownik należy do niezwykle ważnych elementów, zwłaszcza jeśli zależy nam nie tylko na efektywności urządzenia, ale jednocześnie także na przedłużeniu jego żywotności. Jego rolą jest przetwarzanie prądu stałego na przemienny o regulowanej częstotliwości wyjściowej. Pozwala więc na dużo łatwiejsze sterowanie jednostką napędową i regulację prędkości obrotowej. Jeśli jednak chcemy cieszyć się jak najdłużej funkcjonalnością tego podzespołu, musimy wiedzieć, jak dobrać falownik do silnika. Na co przede wszystkim zwracać uwagę?

​Jak dobrać falownik do silnika? – poznaj parametry urządzenia

Podstawowa kwestia, jaką należy rozpatrzeć, zanim zdecydujemy jak dobrać falownik do silnika, który posiadamy, to decyzja między modelem jednofazowym, a trójfazowym. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że falownik jednofazowy sprawdzi się w przypadku jednostek napędowych o mocy do 1,5kW. Powyżej tej wartości, będziemy musieli postawić raczej na falownik trójfazowy, który będzie spełniał swoją funkcję nawet jeśli moc sięga do 5,5kW. Jak się więc okazuje, musimy dobrze znać parametry urządzenia, jeżeli chcemy, aby było kompatybilne z nowym falownikiem. Oczywiście warto mieć także na uwadze, że odpowiednia moc to nie wszystko. Sprzęt słabej jakości raczej nie posłuży nam długo, nawet jeśli pozornie wydaje się, że parametry są odpowiednie. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie, czy jakość falownika potwierdzają odpowiednie certyfikaty np. od Underwriters Laboratories, firmy testującej podzespoły pod kątem norm bezpieczeństwa.

​Jak dobrać falownik do silnika? – kupuj w sprawdzonych miejscach

Jeśli wnikliwa analiza parametrów nie wystarczy, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jak dobrać falownik do naszego silnika, po prostu zapytajmy sprzedawcę. Renomowany dystrybutor będzie dbał o to, aby nabywca był dobrze poinformowany o produkcie. Tutaj https://motovario.com.pl/falowniki-seria-d-sv można przeczytać o jednej ze sprawdzonych firm, która specjalizuje się w sprzedaży różnego rodzaju podzespołów, także falowników. Produkty są wyselekcjonowane i składają się z wysokiej jakości komponentów. Przedsiębiorstwo zapewnia też użytkownikom dostęp do najważniejszych danych urządzenia oraz szczegółową instrukcję montażu.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *