Bryczesy zimowe – co powinny posiadać?

Jazda konna wymaga od osoby trenującej posiadania określonych elementów ubioru. Jednym z nich są zdecydowane bryczesy. Latem, decydujemy się na te cieńsze, zaś zimą powinniśmy zainwestować w wysokiej jakości grubszy model. Wpłynie on na komfort termiczny i poprawi wydajność jeźdźca podczas treningu. W dzisiejszych czasach producenci oferują nam coraz więcej ulepszonych bryczesów zimowych, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Co jeszcze powinno odgrywać ważną rolę?

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania bryczesów zimowych?

Materiał, materiał i jeszcze raz materiał. Nie ma chyba nic bardziej ważnego niż ten element bryczesów (oczywiście poza prawidłowym rozmiarem). Najpopularniejszym jest zdecydowanie softshell, który posiada wiele przydatnych zimą właściwości. Skutecznie ogrzewa, dopasowuje się do ciała i zapewnia pełen komfort ruchów. Bryczesy zimowe posiadają zamszowy lub silikonowy lej, dzięki czemu świetnie utrzymują jeźdźca w siodle. Wpływa to również na brak nieprzyjemnych obtarć i odcisków. Co więcej, wewnętrzna strona wyściełana jest miłym w dotyku „meszkiem”, który sprawia, że jest nam jeszcze bardziej ciepło i wygodnie. W większości modeli bryczesów zimowych możemy znaleźć również kieszonki zapinane na wodoodporny zamek. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwoli chronić ważne przedmioty, które chcemy trzymać przy sobie.

Bryczesy zimowe – w jakich sklepach najlepiej robić tego typu zakupy?

Jeżdżąc konno musimy zadbać o jak największy komfort zarówno swój, jak i wierzchowca. Ogromną rolę w tym procesie odgrywa właśnie ubiór. Bryczesy zimowe zapewniają nam ciepło i stabilizację, której koń potrzebuje aby czuć się pewnie. Tego typu produkty najlepiej jest kupować w specjalistycznych sklepach, takich jak ten https://konik.com.pl/Bryczesy-zimowe-damskie-MIA-Thermo-HORZE. Dostępne w nim bryczesy zimowe stworzone są z wysokiej jakości materiału softshell, którego zalety wymieniliśmy we wcześniejszej części tekstu. Poza tym, tego typu przedsiębiorstwa znają się na swoim fachu, dlatego możemy być pewni, że nie wydamy pieniędzy w błoto.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *