1 procent podatku – przekaż go na dobry cel

Czy w tym roku natrafiłeś już na promocję akcji 1 procent podatku? Co jakiś czas, kiedy rozpoczyna się okres rozliczeń z Urzędem Skarbowym, staje się głośno o tej niezwykle pożytecznej inicjatywie. Jest ona przeznaczona dla polskich podatników, którzy wypełniając PIT, mogą wziąć sprawy w swoje ręce i zdecydować samodzielnie, komu chcieliby przyznać swoje wsparcie. Chociaż przekazywane kwoty wydają się niewielkie, to łącznie często udaje się zebrać naprawdę imponujące sumy. Dlatego też to tak ważne, aby do tej sprawy nie podchodzić obojętnie. Jak przekazać swoją część podatku na dobry cel?

1 procent podatku – komu możesz go przekazać?

Wiesz już, że jako osoba fizyczna płacąca podatki, możesz wziąć udział w akcji, ale warto także zastanowić się, kto kwalifikuje się do tego, aby przekazać mu środki. Beneficjentami inicjatywy 1 procent podatku są organizacje pożytku publicznego, czyli takie, które działają nie dla pieniędzy, a dla rozwiązania pewnych problemów społecznych. Mogą to więc być schroniska dla zwierząt, ośrodki rehabilitacji czy fundacje pomagające bezdomnym. Obawiasz się, że źle wybierzesz? Tak długo, jak kierujesz się współczuciem i chęcią pomocy, nie ma złych wyborów. Jednak zanim przekażesz wsparcie, możesz dla pewności poczytać trochę o wybranej organizacji. Być może wówczas zdecydujesz się oddać 1 procent podatku jednemu z podopiecznych, którego historia szczególnie Cię wzruszy. Formularz podatkowy przewiduje taką możliwość.

1 procent podatku – pomoc jest prosta

Wiele osób martwi się, że przekazanie 1 procenta podatku wiąże się ze zbędnymi formalnościami. Tymczasem jest to bardzo proste i możliwe do wykonania także online. Wystarczy wyliczyć kwotę 1 procenta podatku, którą przekazujemy oraz poznać numer KRS wybranej organizacji, a potem wpisać w odpowiednie rubryki. W internecie jest to jeszcze prostsze. Instrukcję można znaleźć także tutaj https://rehabilitacjaopole.pl/1-podatku-calosc/. Poradnik stworzyła jedna z organizacji pożytku publicznego, która umożliwia rehabilitację oraz leczenie chorym oraz niepełnosprawnym.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *