Camp Counselor, czyli wychowawca na Camp USA, od razu po maturze? Jak najbardziej tak!

Wychowawca na Camp USA

Wychowawca na Camp USA

Wyjazdy na różne programy do Stanów Zjednoczonych kojarzą nam się przede wszystkim jako wyjazdy studenckie. Warto jednak pamiętać o tym, że na Camp USA możemy pojechać także od razu po maturze. Kiedy jest to możliwe?

Zwykle po maturze jest sporo czasu wolnego. Gdy zależy ci na tym, aby spędzić te wakacje poza Polską i dodatkowo dobrze zarobić, w takim przypadku warto zapoznać się z ofertą Camp USA. Dla maturzystów przeznaczony jest program Camp Counselor, czyli zatrudnienie w charakterze wychowawcy lub instruktora sportowego.

Na czym polega program Camp Counselor?

Jest to program przeznaczony dla osób, które posiadają odpowiednie przygotowanie do pracy w charakterze wychowawczy dzieci lub też instruktora sportowego. Do wzięcia udziału w programie Camp Counselor potrzebujemy też bardzo dobrej znajomości języka angielskiego, najlepiej na poziomie C1, ale czasami wystarczy poziom poświadczony certyfikatem językowym FCE.

Na skorzystanie z programu Camp Counselor mogą liczyć przede wszystkim osoby z doświadczeniem w pracy dziećmi – doświadczenie to powinno być też potwierdzone co najmniej trzema referencjami. To dobry wybór dla absolwentów ruchu młodzieżowego lub innych nieformalnych programów edukacyjnych, którzy zajmowali się opieką nad dziećmi i młodzieżą, a także dla opiekunów kolonijnych. W przypadku instruktora należy posiadać odpowiednie zdolności, na przykład umiejętność jazdy konnej, żeglarstwa czy uprawiania innych sportów. Można też aplikować jak ratownik.

Wobec tego nie każdy maturzysta będzie w stanie spełnić wymagania na taki Camp America, ponieważ są one w tym przypadku dość wysokie. Jeżeli jednak masz doświadczenie, w takim przypadku warto spróbować i wysłać swoją aplikację.

Co wtedy, gdy nie spełniasz wymagań?

W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak przełożyć wyjazd na camp do USA na inny termin. Można spróbować za rok i to nie tylko na stanowisko Camp Counselor, które wymaga właściwego przygotowania, ale również na to, które nie jest związane z taki wymogami, czyli Support Staff – dla personelu obsługi ośrodka. Program Support Staff skierowany jest szczególnie do studentów studiów dziennych oraz zaocznych – licencjackich, magisterskich oraz doktoranckich.

Dowiedz się więcej

Masz kod promocyjny?

Studencie!

Specjalna oferta stażu w turystyce w USA:

Zapisz się do końca kwietnia 2017 i skorzystaj ze zniżki $200

Spełnij marzenia i rozpocznij profesjonalną karierę w USA!

Dowiedz się więcej

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest