Dowiedz się więcej

Masz kod promocyjny?

Twoje dane są chronione i będą wykorzystane wyłącznie do konsultacji Twojego zgłoszenia.

Work and Travel USA

Program wymiany kulturowej, umożliwiający studentom z całego świata podjęcie legalnej pracy w USA w okresie wakacyjnym oraz podróżowanie po Stanach Zjednoczonych po jej zakończeniu.

Work and Travel 2016 w ratach 0%!

Najnowsza oferta ratalna One Globe daje Wam możliwość comiesięcznego odkładania na wyjazd do pracy do Stanów Zjednoczonych już dziś!

Opis programu Work and Travel USA

Zapoznaj się ze szczegółami programu, krok po kroku. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, skontaktuj się z nami w dowolny sposób, a chętnie podzielimy się z Tobą naszymi doświadczeniami z programem.

Oferty pracy na Work and Travel USA 2016

Zapisz się już teraz, aby mieć pierwszeństwo w wyborze ofert pracy. Każdego roku posiadamy szeroki wachlarz ofert pracy w różnych zakątkach Stanów Zjednoczonych.

Opis programu

Istota programu

Summer Work/Travel Exchange Visitor Program, popularnie zwany Work and Travel USA (pracuj i zwiedzaj), bądź w skrócie W&T lub WAT, jest oficjalnym programem Rządu Stanów Zjednoczonych umożliwiającym studentom z całego świata podjęcie legalnej pracy w USA podczas wakacji akademickich przez okres nie przekraczający czterech miesięcy oraz podróżowanie po terytorium Stanów do 30 dni po jej zakończeniu (tzw. Grace Period).

Głównym celem programu jest możliwość wymiany kulturowej między młodymi ludźmi z różnych krajów świata, a także doświadczenie amerykańskiego stylu życia, kultury, obyczajów oraz stosunków pracy panujących w przedsiębiorstwach amerykańskich. Studenci, którzy biorą udział w programie, otrzymują pomoc w podjęciu wakacyjnego zatrudnienia w miejscowościach turystycznych na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Work - Pracuj

Nieodłącznym elementem programu Work & Travel USA jest praca. Bez niej nie można uczestniczyć w programie, a znalezienie dobrej oferty pracy stanowi połowę sukcesu udziału w programie. Z własnych doświadczeń wiemy, że najważniejsze jest to, aby oferta była pewna i sprawdzona. Od tego w dużej mierze zależy czy wakacje w USA będą udane, a Wasz wyjazd zakończy sie sukcesem. Każdy pracodawca jest odpowiednio wcześniej sprawdzany zarówno przez nas, jak i przez amerykańskie organizacje sponsorujące, z którymi współpracujemy. Większość naszych pracodawców kolejny już rok z rzędu zatrudnia studentów uczestniczących w tego typu programie. Dzięki temu zarówno oferowane miejsca pracy, jak i sami pracodawcy, są sprawdzone przez osoby wcześniej uczestniczące w programie Work&Travel.

Istnieje wiele sposobów znalezienia pracy, m.in. poprzez skorzystanie z bazy danych organizatorów programu, uczestnictwo w Targach Pracy czy samodzielne poszukiwanie pracodawcy. Organizatorzy, bazując na swoich kontaktach z pracodawcami, oferują uczestnikom pomoc w znalezieniu pracy. Oferty pracodawców będących w bazie danych są wcześniej dokładnie sprawdzane przez organizację sponsorującą. Praca w USA obejmuje prace sezonowe, najczęściej wykonywane w popularnych i atrakcyjnych regionach oraz miejscowościach turystycznych w niemal wszystkich stanach USA, niewymagające specjalistycznego szkolenia czy doświadczenia.

Zmiana pracodawcy

Podczas trwania programu nie ma możliwości zrezygnowania z pierwszego, podstawowego miejsca pracy. Wyjątkiem są tutaj poważne problemy związane z pracodawcą, np. nie wypłacanie lub nieterminowe wypłacanie pieniędzy za wykonaną już pracę, przypadki dyskryminacji pracownika czy mała ilość godzin pracy (mniej niż 27 godzin pracy tygodniowo przez 3 kolejne tygodnie). Zgodnie z nowymi regulacjami organizacja sponsorująca musi wiedzieć gdzie w danym momencie pracuje i przebywa student. Zmiana lub rezygnacja z pierwszego podstawowego miejsca pracy jest natomiast możliwa dla studentów korzystających z pakietu podstawowego (z własnym pracodawcą). W takim przypadku również należy informować na bieżąco organizację sponsorującą oraz uzyskać zgodę na dokonanie tej zmiany.

Czas pracy

Uczestnicy programu Work and Travel USA pracują średnio 35-40 godzin tygodniowo. Faktyczny czas pracy zależy od wielu czynników. Jako że jest to praca sezonowa, podlega ona wpływowi panującej w danym okresie koniunktury w turystyce, sytuacji ekonomicznej oraz pogody (w słoneczne i ciepłe dni do parków rozrywki, ośrodków wypoczynkowych, hoteli czy kasyn przyjeżdża znacznie więcej klientów). W przypadku, gdy ilość godzin jest zbyt mała, zawsze można znaleźć dodatkową, drugą i trzecią pracę u innego pracodawcy. Natomiast gdy pracy jest dużo, często zdarza się, że pracodawca proponuje nadgodziny płatne 150% stawki podstawowej.

Zarobki

Zależą one od rodzaju wykonywanej przez uczestników pracy, oparte są na stawce godzinowej
i wynoszą średnio 7,25-11,00 USD za godzinę. Uczestnicy programu Work & Travel USA podlegają dokładnie takim samym warunkom i kryteriom zatrudnienia jak amerykańscy pracownicy i otrzymują takie same stawki wynagrodzenia. Przepisy Departamentu Stanu regulują w sposób jednoznaczny minimalne zarobki – pracodawca nie może płacić pracownikowi mniej niż 7,25 USD za godzinę lub 2,13 USD za godzinę dla stanowisk, na których można otrzymywać napiwki. Około 30-40% posad w programie W&T USA jest związanych z otrzymywaniem napiwków, dzięki czemu uczestnicy mogą w istotny sposób powiększyć swoje wakacyjne dochody. Wypłaty najczęściej dokonywane są co tydzień lub dwa tygodnie pracy w formie czeku, który można zrealizować w dowolnym banku w USA. Od zarobionych przez uczestników pieniędzy pracodawca ma obowiązek odprowadzać podatek federalny i stanowy, natomiast zwolniony jest z obowiązku odprowadzania podatków Social Security i Medicare (odpowiednik polskiego ZUS-u). Po powrocie do Polski można się ubiegać o zwrot zapłaconego w USA podatku. Wszystkich formalności z tym związanych dopełni za Ciebie One Globe Travel.

Praktyczne możliwości zarabiania pieniędzy są niemalże nieograniczone. Ważną zaletą programu jest fakt, iż posiadanie wizy J-1 umożliwia podjęcie pracy na dwóch etatach jednocześnie lub podjęcie nawet kilku dodatkowych, dorywczych prac (w trybie part time). Z możliwości podjęcia dodatkowej pracy korzysta bardzo wielu studentów, dlatego należy pamiętać, że im wcześniejsza data wylotu, tym większa szansa na znalezienie dodatkowego źródła dochodu. Dodatkowa praca w USA w żaden sposób nie może kolidować z pierwszą, podstawową. Bardzo ważny jest tutaj dialog z pracodawcą.

Travel - Zwiedzaj

Wszystkim uczestnikom polecamy podróże po USA. Jest tam wiele interesujących i ciekawych miejsc do odwiedzenia. Warto zapoznać się z nimi wcześniej tak, aby zaplanować wycieczkę. Informujemy jak najlepiej poruszać się po Stanach Zjednoczonych:

 • wynajęcie auta (cena od $40 do $100 na dobę),
 • kupno własnego auta – najlepiej skorzystać z ofert zamieszczanych w internecie (www.carsforsell.com; www.sellyourcar.com), w lokalnej prasie oraz zasięgnąć informacji wśród znajomych na miejscu,
 • transport publiczny (autobus, kolej),
 • tanie bilety lotnicze (czasami kupując bilet dużo wcześniej można uzyskać znaczny rabat).

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą One Globe Fly dotyczącą zakupu biletów lotniczych. Jesteśmy w stanie zarezerwować każdy bilet lotniczy w Stanach Zjednoczonych.

Pobyt

Lot i podróż z lotniska do miejsca zamieszkania

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników, One Globe Fly zarezerwuje dla Ciebie bilety lotnicze w jak najbardziej korzystnej cenie. Jest to istotne, gdyż kupując bilet indywidualnie musisz podjąć decyzję dużo wcześniej, nie zawsze mając później możliwość zmiany terminu wylotu i często wiąże się to z dodatkowymi opłatami. Jednak jeżeli zdecydujesz się kupić bilet indywidualnie, służymy również fachową poradą. Mamy także możliwość rezerwacji biletów dla większej grupy osób w tym samym terminie.

Po przylocie do USA możesz polegać na dokładnych informacjach z naszej strony w jaki sposób najłatwiej i najtaniej dotrzeć do miejsca zamieszkania. Dostaniesz od nas pełny wykaz środków komunikacji (metro, autobus, samolot, auto, pociąg) w Stanach Zjednoczonych.

Zakwaterowanie

One Globe Travel oferuje już w Polsce konkretne oferty mieszkań oraz domów w USA, co daje studentowi szansę wyboru standardu, miejsca i czasu zameldowania przed dotarciem na miejsce. Nie musisz martwić się o formalności – zostawiasz je nam. Posiadamy wiele sprawdzonych kontaktów
z poprzednich lat.

Zazwyczaj również sami pracodawcy oferują zakwaterowanie, bardzo często w korzystnej cenie,
z czego warto skorzystać.

Wyżywienie

Prawie każdy pracodawca gwarantuje wyżywienie w czasie pracy. Zazwyczaj są to stołówki pracownicze, w których można tanio zjeść i odpocząć. Niektórzy pracodawcy zapewniają darmowy posiłek w godzinach pracy. Po pracy najlepiej zaopatrzyć się w dużych marketach (np. WalMart),
w których ceny są znacznie niższe, a wybór artykułów spożywczych jest większy.

Opcje programu

Self Placement

Jak wiadomo znalezienie odpowiedniej, atrakcyjnej pracy to kluczowy element programu Work & Travel USA. Stawiając zadowolenie uczestników na pierwszym miejscu, przygotowaliśmy dwie opcje programu tak, aby każdy z Was mógł znaleźć coś dla siebie.

Work and Travel USA – Self placement polega na samodzielnym znalezieniu pracy, np. u pracodawcy z poprzednich edycji programu, przy pomocy znajomych ze Stanów Zjednoczonych lub za pośrednictwem amerykańskich portali ogłoszeniowych.

Full Placement

Opcja Work and Travel – Full Placement polega na znalezieniu oferty przez nasze biuro. Ofertę pracy w USA zapewniają nasi sponsorzy amerykańscy, którzy współpracują blisko z wieloma sprawdzonymi i renomowanymi pracodawcami, zlokalizowanymi w popularnych miejscach na terenie całych Stanów. Oferują oni dobre miejsca pracy z konkurencyjnymi zarobkami.

Aby otrzymać ofertę należy wcześniej zgłosić się do programu, by zarezerwować miejsce dla siebie oraz przyjaciół, jeśli pragniecie wyjechać na program razem ze znajomymi do tego samego pracodawcy.

Oferty organizacji sponsorujących

Organizacje Sponsorujące często organizują Targi Pracy w Polsce, na których można zapoznać się z ofertami pracodawców z różnych regionów USA. Organizacje te prowadzą również rozmowy kwalifikacyjne z uczestnikami, np. za pomocą Skype.

One Globe przedstawi Ci wszystkie oferty proponowane przez różne organizacje z nami współpracujące.

Weź udział

Warunki udziału

W programie Work & Travel USA mogą brać udział osoby:

 • w wieku od 18-30 lat,
 • posiadające status studentów dziennych, zaocznych, wieczorowych lub szkół licencjackich,
 • posiadające status ucznia/studenta szkół pomaturalnych/policealnych (wyłącznie w trybie dziennym!) (szkoła musi trwać min. 2 lata),
 • posiadające obywatelstwo polskie lub kartę tymczasowego pobytu (TRC Temporary Residence Card),
 • umiejące posługiwać się językiem angielskim na poziomie komunikatywnym,
 • posiadające paszport ważny przynajmniej przez 6 miesięcy od planowanej daty powrotu.

Studenci będący na ostatnim roku studiów nie muszą przekładać obrony prac na terminy po powroci.  W momencie przeprowadzania rozmowy z konsulem amerykańskim student musi mieć aktualny indeks, legitymację studencką oraz być przed obroną.

Natomiast w programie Work & Travel USA nie mogą brać udziału osoby:

 • są słuchaczami II roku studium pomaturalnego lub policealnego,
 • są słuchaczami I studium policealnego, którego okres nauki wynosi I rok.
Koszty programu
Tytuł wpłatyKwotaTermin wpłaty
I Opcja (self)II Opcja (full)
Opłata aplikacyjna500 PLNW dniu podpisania umowy
I rata za program500 PLNDo 7 dni od podpisania umowy
II rata za program680 USD980 USDWedług kursu z dnia 20.02.2017*
Opłata sevis35 USDWedług kursu z dnia 20.02.2017*
Bilet lotniczyUzależniona od miasta i terminu wylotuW dniu otrzymania Job Offer

* dla osób zapisanych do dnia 15.01.2017 obowiązuje kurs sprzedaży dolara wg Idea Bank z dnia 20.02.2017. Dla osób zapisanych po tej dacie kurs z dnia wpłaty II raty.

* osoby wybierające ofertę sponsora CHI obowiązuje opłata $60 za Skype interview

Dodatkowo: opłata wizowa  $160.

Wszelkie opłaty podane w dolarach amerykańskich (USD) należy wpłacać w formie przelewu na konto „One Globe” w złotówkach (PLN) jako równowartość kwoty USD po kursie sprzedaży Idea Bank dostępnym na stronie internetowej www.ideabank.pl.

Nasze konto:
One Globe Dariusz Majcher
Bank: Idea Bank
Nr konta: 44 1950 0001 2006 0349 5593 0002

Powyższe koszty pokrywają:

 • rozmowę kwalifikacyjną/test w języku angielskim,
 • ubezpieczenie na okres pracy,
 • koszty procedury aplikacyjnej oraz aplikację o formularz DS-2019,
 • uzyskanie oferty pracy przygotowanej i przedstawionej przez organizatora programu (dotyczy tylko II Opcji),
 • przeprowadzenie procedury wizowej,
 • materiały informacyjne,
 • upominek od One Globe Travel,
 • pomoc informacyjna przy ustalaniu miejsca zakwaterowania oraz pierwszego dojazdu z lotniska do miejsca docelowego.

Powyższe koszty nie pokrywają:

 • kosztów zakwaterowania i wyżywienia podczas trwania programu,
 • kosztów związanych z dojazdem do pracodawcy po wylądowaniu na terenie Stanów Zjednoczonych,
 • kosztów opłaty wizowej,
 • kosztów związanych z dojazdem na Orientation Meeting,
 • kosztów związanych ze zmianą daty rezerwacji biletu lotniczego.

Uwaga! Na program Work & Travel USA należy zabrać ze sobą kieszonkowe w wysokości $500-$1000.

Oferty organizacji sponsorujących

Organizacje Sponsorujące często organizują Targi Pracy w Polsce, na których można zapoznać się z ofertami pracodawców z różnych regionów USA. Organizacje te prowadzą również rozmowy kwalifikacyjne z uczestnikami, np. za pomocą Skype.

One Globe przedstawi Ci wszystkie oferty proponowane przez współpracujące z nami organizacje.

Liczba rat: 12

(pierwsza wpłata w )
Wysokość jednej raty:

PLN

Work and Travel 2016 w ratach 0%!

Najnowsza oferta ratalna One Globe daje Wam możliwość comiesięcznego odkładania na wyjazd do pracy do USA już dziś! Wystarczy, wybrać jedną z dwóch opcji i zapisać się na program Work & Travel 2016, by spełnić swój sen o Ameryce! Pamiętajcie, im szybciej się zapiszecie, tym większą macie szansę na zdobycie najatrakcyjniejszej posady w wymarzonej części Stanów!

Dowiedz się więcej

Krok po kroku

Work and Travel USA - krok po kroku
 • uzyskanie informacji na temat programu oraz warunków uczestnictwa,
 • wypełnienie Karty Zgłoszeniowej,
 • podpisanie Umowy z firmą One Globe Travel oraz uiszczenie Opłaty Aplikacyjnej,
 • potwierdzenie komunikatywności w języku angielskim,
 • doręczenie wypełnionych dokumentów w terminie 12 dni od daty podpisania Umowy,
 • udział w Targach Pracy, podpisanie Kontraktu z pracodawcą amerykańskim lub dostarczenie własnego Kontraktu – w zależności od opcji programu,
 • pobranie wniosków wizowych,
 • rozmowa w Ambasadzie,
 • uczestnictwo w szkoleniu Orientation Meeting, organizowanym przez Sponsora
  w Polsce lub po przylocie do USA,
 • odebranie biletu lotniczego oraz paszportu z wizą J1,
 • wylot do USA!
Wymagane dokumenty
 • Aplikacja Fundacji (uczestnik otrzymuje ją w biurze One Globe Travel),
 • Formularz z ofertą pracy biura podróży One Globe Travel lub formularz z ofertą pracy Sponsora,
 • Warunki Uczestnictwa (Terms & Conditions) w języku angielskim i polskim,
 • Kserokopia legitymacji studenckiej,
 • Kserokopia indeksu (strona ze zdjęciem i wpisami na kolejne semestry),
 • Kserokopia strony z paszportu z danymi osobowymi,
 • Kserokopie wcześniejszych formularzy wizowych DS-2019 lub IAP-66 oraz wiz J-1 (jeżeli były wydane).
Informacje wizowe

Wiza J-1 jest podstawą wzięcia udziału w programie Work & Travel USA. W celu jej otrzymania należy wypełnić elektroniczny wniosek na stronie ambasady po otrzymaniu dokumentu DS-2019.

Szczegółowa procedura ubiegania się o wizę, w tym aplikacja wizowa on-line, znajdują się na stronie ambasady.

W razie pytań czy kłopotów podczas wypełniania prosimy o kontakt w celu uzyskania fachowej porady lub zapraszamy do biura, gdzie pomożemy Ci poprawnie i bezstresowo wypełnić wniosek.

Bilety lotnicze

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, stworzyliśmy One Globe Fly. Znajdziemy dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę na bilety lotnicze do USA spośród oferty wszystkich dostępnych linii lotniczych. Jako autoryzowana agencja biletów lotniczych, wystawimy Twój bilet lotniczy oraz załatwimy wszystie formalności związane z przelotem.

Po przylocie do USA możesz polegać na dokładnych informacjach z naszej strony w jaki sposób najłatwiej i najtaniej dotrzeć do miejsca zamieszkania. Dostaniesz od nas pełny wykaz środków komunikacji (metro, autobus, samolot, auto, pociąg) w Stanach Zjednoczonych.

One Globe Fly
mobile: +48 880 963 484
e-mail: bilety@1globefly.pl
1globefly.pl

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Rzetelna informacja jest kluczem do sukcesu, dlatego odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące programu Work & Travel USA. Te najczęściej pojawiające się będziemy na bieżąco dodawać do tego działu.

1. Jakie prace można wykonywać w ramach programu?

Program obejmuje prace sezonowe, najczęściej wykonywane w popularnych i atrakcyjnych regionach oraz miejscowościach turystycznych w niemal wszystkich stanach USA, niewymagające specjalistycznego szkolenia czy doświadczenia.

2. Jakich zarobków można się spodziewać?

Zarobki oparte są na stawce godzinowej i wynoszą średnio 7,25 – 11,00 USD za godzinę. Przepisy Departamentu Stanu regulują w sposób jednoznaczny minimalne zarobki – pracodawca nie może płacić pracownikowi mniej niż 7,25 USD za godzinę lub 2,13 USD za godzinę dla stanowisk, na których można otrzymywać napiwki.

3. Jak długo mogę pozostać i pracować na terenie USA?

Wiza J-1 i dokument DS-2019 uprawniają studentów zagranicznych do pozostawania na terenie Stanów Zjednoczonych przez okres nie przekraczający 5 miesięcy, z czego 4 mogą wykorzystać do pracy, a pozostałe 30 dni (Grace Period) do podróżowania, zwiedzania
i poznawania USA.

4. Na jakim poziomie muszę znać język angielski?

Ponieważ jednym z kluczowych elementów programu Work and Travel USA jest dokształcanie się w języku angielskim, trzeba znać go przynajmniej w stopniu podstawowym, zapewniającym komunikację z Konsulem w Polsce, organizacją sponsorującą czy pracodawcą. Odpowiednio wcześniej firma One Globe przeprowadza test językowy w szkole Speak Up mający na celu ustalenie poziomu znajomości języka i komunikatywności. Na tej podstawie określamy jaka praca będzie najodpowiedniejsza dla danego uczestnika. Doradzimy również jak najszybciej podszkolić język angielski przed wyjazdem, jeżeli uczestnik będzie czuł się niepewnie.

6. Co to właściwie jest Organizacja Sponsorująca?

Bez tych organizacji uczestnictwo w programie było by niemożliwe. To one wystawiają dokument DS-2019, który umożliwia staranie się o wizę typu J-1. Posiadają różne oferty pracy w USA, a czasem organizują Targi Pracy w Polsce, dzięki czemu uczestnicy mają dostęp do szerszego wahlarza ofert. Organizacje Sponsorujące sprawują pieczę nad programem i służą jako pierwszy kontakt w sprawach z nim związanych, takich jak zmiana/rezygnacja/problemy z podstawową pracą.

7. Co to jest SEVIS?

SEVIS jest to system służący do monitorowania przepływu uczestników różnych programów wymiany kulturowej i edukacyjnej, w tym Work & Travel. Uczestnicy za pomocą www.mysevis.com zobowiązani są do przekazania do systemu takich danych jak dokument DS-2019, adres zamieszkania oraz pracodawca.

Praca

Restauracje i puby

Praca w gastronomii jest chętnie wybierana przez młode osoby. Zatrudnienie w restauracji czy pubie może kojarzyć się ze służalczym podejściem do klienta, ale wcale tak nie jest. Praca w gastronomii to ciągły kontakt z klientami, rozmowa, doradzanie (w wyborze odpowiedniego jedzenia czy trunku).

W całościowym rozrachunku daje ogromną satysfakcję. Jeżeli więc jesteś osobą dynamiczną i komunikatywną to oferta jest skierowana do Ciebie. Gdybyś jednak uważał, że nie posiadasz takich cech, to nie załamuj się, bo do odważnych świat należy. Dużym plusem w tego typu zajęciu jest elastyczność jeżeli chodzi o czas i godziny pracy.

Zarobki w tej branży oprócz gwarantowanej stawki godzinowej to napiwki, które często podwajają podstawowe wynagrodzenie.

Hotele

Branża hotelowa jest bardzo rozwinięta i ciągle cieszy się ogromną popularnością. Dzięki bogatemu wachlarzowi prac każdy znajdzie coś dla siebie. Praca w hotelu charakteryzuje się ciągłym kontaktem z ludźmi, co pozytywnie wpływa na rozwój znajomości języka. Oferta skierowana jest do osób dynamicznych, odważnych, ale również dla tych, którzy chcieliby otworzyć się na nowe wyzwania.

Pracując w hotelarstwie – zarabiasz i to nie mało! Zatrudnieni w branży poza gwarantowaną dzienną stawką, która waha się w granicach od $9 do $12 za godzinę, otrzymują również napiwki. Czas wakacji to czas wzmożonego ruchu turystycznego, dlatego na brak pracy nie powinniście narzekać. A rachunek jest prosty: im więcej turystów tym więcej napiwków dla Was!

Dzięki zatrudnieniu w takiej branży będziecie mieli szansę na spędzenie fantastycznych wakacji połączonych z legalną pracą u amerykańskich pracodawców.

Oferty proponowane przez nas dają możliwość wykonywania obowiązków w wymiarze pełnego etatu, co stanowi 35-40h tygodniowo.

Zwykle obowiązki wykonywane są w systemie zmianowym: porannym, popołudniowym, wieczornym bądź nocnym- zależy to od organizacji pracy w danym obiekcie.Zdarza się, że pracodawca oferuje możliwość praktyki w godzinach nadliczbowych, jeśli ruch w hotelu tego wymaga.

Niektórzy pracodawcy zapewniają również zakwaterowanie. Hotele udostępniają pokoje na terenie obiektu lub pokoje socjalne dla pracowników w tzw. staff house – czyli osobnym budynku sąsiadującym bezpośrednio z hotelem.

Parki rozrywki

Parki rozrywki to wielkie przedsiębiorstwa, gdzie potrzebni są pracownicy zarówno średniego, jak i niższego szczebla. Często to małe”miasta”, w którego skład wchodzą: parki wodne, parki tematyczne, hotele, kina, restauracje, centra konferencyjne, sklepy. Na całym świecie parki rozrywki cechują się szczególną atmosferą. Zdarza się, że w takie miejsca wybierają się całe rodziny, żeby wspólnie spędzić urlop.

Pracownikiem takiego miejsca może zostać każdy, kto jest otwarty na świat i ludzi. Specyfika takiego miejsca gwarantuje, że na nudę nie będzie można narzekać.

Wszystko to sprawia, że potrzebni są ogrodnicy, parkingowi, personel sprzątający, pracownicy kuchni, barów i restauracji, pokojowi, recepcjoniści, ochroniarze, opiekunki do dzieci, animatorzy, sprzedawcy, a w parkach wodnych potrzebni są ratownicy.

Ratownik

Praca jako ratownik jest najlepszym sposobem na spędzenie wakacji dla osób, które uwielbiają wodę i nie boją się nowych wyzwań. Ratownicy z Europy są bardzo cenieni w USA za pracowitość, odpowiedzialność i podejście do pracy. Nie trzeba być ratownikiem w Polsce, aby zostać ratownikiem w USA. Przed wylotem lub na miejscu można odbyć kurs i zdobyć certyfikat Amerykańskiego Czerwonego Krzyża. Praca ratownika na basenie polega na zapewnieniu bezpieczeństwa osób korzystających z niego oraz dbaniu o porządek i czystość na jego terenie.

Najnowsze oferty pracy

Oferty pracy Work and Travel 2017

Oferty pracy Work and Travel 2017 Oferty pracy Work and Travel 2017: Jeszcze nie jesteś zdecydowana/y, którą ofertę wybrać? To szybko zapoznaj się z naszymi nowościami i wybierz swoją pracę idealną! Chcesz dowiedzieć się więcej? Wypełnij formularz na dole strony,... czytaj dalej

Studencie!

Specjalna oferta stażu w turystyce w USA:

Zapisz się do końca kwietnia 2017 i skorzystaj ze zniżki $200

Spełnij marzenia i rozpocznij profesjonalną karierę w USA!

Dowiedz się więcej

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest