Work and Travel i ISIC – co to jest i czy przyda się podczas programu?

Karty studenckie dostępne są także w Polsce. Są one przeznaczone dla młodych osób i pozwalają na korzystanie z różnych udogodnień oraz obniżek. Jedną z najpopularniejszych kart jest ISIC, która potwierdza status studenta na praktycznie całym świecie. Dlatego przed wyjazdem na Work and Travel należy zawsze o niej pamiętać.

Work and Travel i ISIC

Work and Travel i ISIC

 

ISIC, czyli International Student Identity Card jest specjalną kartą, która została stworzona po to, aby potwierdzać status studenta za granicą. Mogą otrzymać ją studenci uczelni prywatnych oraz państwowych wszystkich typów studiów, w tym dziennych, zaocznych, licencjackich, magisterskich, a także doktoranckich. Kartę może otrzymać każdy posiadający status studenta – niezależnie od wieku. Co więcej, kartę mogą uzyskać również uczniowie gimnazjów oraz szkół średnich mający powyżej 12 lat.

Karta ISIC pozwala na korzystanie z wielu różnych zniżek, a także z ubezpieczenia, jeżeli wybierze ssie właśnie taką kartę, która do tego upoważnia. Wobec tego karta jest także dobrym pomysłem wtedy, gdy jedzie się do USA na Work and Travel.

 

Work and Travel i ISIC – w szczególe…

Posiadanie karty ISIC sprawia, że jej posiadacz uzyskuje dostęp do szerokiej gamy ofert, które polegają na współpracy z bankami, towarzystwami ubezpieczeniowymi, obiektami noclegowymi, sklepami, firmami transportowymi, ośrodkami kultury. Wystawca karty podaje, że można korzystać z niej w kilkudziesięciu tysiącach różnych punktów na całym świecie.

Oczywiście, plusem posiadania karty jest też poświadczenie, że ma się status studenta dokumentem, który honorowany jest na całym świecie – co więcej, wiele różnych instytucji akademickich wykorzystuje kartę jako legitymację studencką, co też będzie bardzo pomocne podczas Work and Travel USA oraz innych wyjazdów.

Do wyboru mamy kilka kart, mianowicie karty bez ubezpieczenia, karty z ubezpieczeniem w nieco wyższych cenach – dostępnych jest kilka kart tego rodzaju, dlatego też można dobrać taki pakiet ubezpieczeniowy, który będzie najbardziej korzystny. Wtedy, gdy będzie się chciało uzyskać dodatkową ochronę, na przykład podczas Work and Travel, wtedy można dopłacić, aby uzyskać wyższą sumę ubezpieczenia czy też ubezpieczenie bagażu.

Wobec tego karta tego rodzaju jest bardzo pomocna – warto ją kupić przed wyjazdem na programy do USA!

Dowiedz się więcej

Masz kod promocyjny?

Studencie!

Specjalna oferta stażu w turystyce w USA:

Zapisz się do końca kwietnia 2017 i skorzystaj ze zniżki $200

Spełnij marzenia i rozpocznij profesjonalną karierę w USA!

Dowiedz się więcej

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest