Zwiedzając Stany Zjednoczone, nie można pominąć wielu cudów natury, jakie ma do zaoferowania ten ciekawy kraj. Obfituje on między innymi w niezwykle efektowne wodospady. Które wodospady USA pozostawiają po sobie najpiękniejsze wspomnienia?

Wodospady USA - Niagara

Wodospady USA – Niagara

Wodospady USA – które z nich warto odwiedzić?

Niagara

Ten chyba najbardziej znany amerykański wodospad rzeczywiście jest spektakularny. Nie jest bardzo wysoki, jednak ma dużą szerokość. Woda opadająca dwoma uskokami sprawia wyjątkowo majestatyczne wrażenie. W nocy w skale pod wodospadem zapala się reflektory, które wspaniale go podświetlają, tworząc nieziemski efekt.
Niagara leży na granicy USA i Kanady. Można ją obejrzeć z kilku miejsc – są tu liczne tarasy i ścieżki widokowe. Możecie liczyć również na przewoźników, którzy za opłatą chętnie zabiorą Was swoimi łodziami jak najbliżej kaskady.

Wodospady Havasu

To kolejna atrakcja Wielkiego Kanionu Kolorado w Arizonie. Kontrast czystych, błękitnych wód i czerwonych skał jest piorunujący. Co więcej, w wodach pod kaskadami można się kąpać!

Yosemite Falls

Można powiedzieć, że Yosemite Falls to przeciwieństwo Niagary. Te wodospady znajdują się na terenie parku narodowego o tej samej nazwie i składają się z trzech progów – górnego, środkowego i dolnego, płynących wśród skał. Nie są one szerokie, za to łączna wysokość kaskady to aż 739 metrów.

Studnia Thora

Na cyplu Cape Perpetua, należącego do stanu Oregon, znajduje się wyjątkowy wytwór natury – baseny pływowe w bazaltowych skałach wybrzeża. Te skaliste zbiorniki z wodą morską odsłaniają się tylko podczas odpływu. Za to gdy stan wody jest wysoki, dzieją się niesamowite rzeczy.

Thor’s Well, czyli Studnia Thora, przez miejscowych znana jest jako brama do piekła. Właściwie nie jest to wodospad, a raczej… swoista fontanna. Podczas przypływów i sztormów fale wypełniają ją od środka, tak że woda wypryskuje do wody, potem zaś spływa kaskadami z powrotem. Efekt jest niesamowity. Chcąc uwiecznić go na zdjęciu, pamiętajmy jednak, że to wyjątkowo niebezpieczne miejsce – lepiej nie podchodzić za blisko.

Wiecie już, jakie wodospady warto zwiedzić podczas podróży po USA z okazji Camp USA lub Work and Travel. Polecamy również odwiedzić wodospady Multnomah, o których pisaliśmy już na naszym blogu.

Dowiedz się więcej

Masz kod promocyjny?

Studencie!

Specjalna oferta stażu w turystyce w USA:

Zapisz się do końca kwietnia 2017 i skorzystaj ze zniżki $200

Spełnij marzenia i rozpocznij profesjonalną karierę w USA!

Dowiedz się więcej

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest