Czy widzieliście już najnowszą filmową odsłonę przygód Spider-Mana? Superbohater ratował w niej kolegów i koleżanki przed katastrofą w windzie w pomniku Waszyngtona. Na szczęście w rzeczywistości Washington Monument jest w doskonałym stanie. Rzeczywiście został uszkodzony przez trzęsienie ziemi w 2011 roku, ale dokonano renowacji i od 2014 roku znowu można go zwiedzać. Warto to zrobić, będąc w stolicy Stanów Zjednoczonych.

Washington Monument

Washington Monument

Jak wygląda Washington Monument?

Washington Monument to wysoki na 169,3 metra biały obelisk zbudowany z marmuru, granitu i piaskowca, a w jego wnętrzu znajduje się winda, którą można wjechać na szczyt. Warto to zrobić – widok stamtąd obejmuje do 60 kilometrów!

Monument upamiętnia rządy pierwszego prezydenta USA. Był budowany w latach 1848-1888! Działo się tak ze względu na wybuch wojny secesyjnej. Przez rok był najwyższym budynkiem świata, który to tytuł odebrała mu wieża Eiffla. Architekt, który zaprojektował pomnik, Robert Mills, nie doczekał odsłonięcia monumentu – zmarł 30 lat przed tym wydarzeniem.

Od Waszyngtona do Lincolna

Pomnik zdecydowanie wyróżnia się wielkością, co robi szczególne wrażenie w Waszyngtonie, w którym to mieście budynek nie może być wyższy niż szerokość ulicy, przy której stoi, plus 20 stóp. Monument jest wyjątkiem od tego prawa, dzięki czemu jest doskonale widoczny. Odbija się w stawie Lincoln Memorial Reflecting Pool, przez który brnął Forrest Gump w znanym filmie. Dlaczego ta lustrzana sadzawka, długa na 618 metrów, jest więc nazwana ku pamięci Lincolna, a nie Waszyngtona? Bo po jej drugiej stronie upamiętniony jest właśnie Abraham Lincoln. Lincoln Memorial to budowla charakteryzująca się ogromnymi schodami i kolumnami, pomiędzy którymi zasiada rzeźba przedstawiająca tego prezydenta.

Z okolic pomników słynnych prezydentów nie tak już daleko do Białego Domu, w którym zamieszkują aktualnie urzędujący prezydenci. Po drodze można też odwiedzić słynny cmentarz weteranów wojennych, również upamiętniony w wielu filmach.

To oczywiście nie wszystkie atrakcje Waszyngtonu. Wybierz się do USA w ramach programów Camp USA, Work and Travel lub Internship USA i zwiedź te miejsca, które interesują Cię najbardziej!

Dowiedz się więcej

Masz kod promocyjny?

Studencie!

Specjalna oferta stażu w turystyce w USA:

Zapisz się do końca kwietnia 2017 i skorzystaj ze zniżki $200

Spełnij marzenia i rozpocznij profesjonalną karierę w USA!

Dowiedz się więcej

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest