Ubezpieczenie na Work and Travel – możesz kupić je we własnym zakresie. Albo skorzystać z oferty OneGlobe Insurance.

Wtedy, gdy planuje się wyjazd do Stanów Zjednoczonych, konieczne jest spełnienie określonych wymagań i formalności. Wśród nich znajdują się również te związane z tym, by kupić ubezpieczenie na Work and Travel. Czy trzeba będzie kupować je samodzielnie?

Ubezpieczenie na Work and Travel – kupować samemu?

Ubezpieczenie na Work and Travel – kupować samemu?

 

Ubezpieczenia turystyczne stały się już standardem – gdy podróżujemy poza granice naszego kraju, zawsze warto wykupić polisę, aby mieć pewność, że w niespodziewanych sytuacjach będzie można liczyć na odpowiednie wsparcie. Jak sprawa ma się z wyjazdem na Work and Travel USA?

 

Ubezpieczenie na Work and Travel – w szczególe

Przede wszystkim regulacje Stanów Zjednoczonych wskazują, że nie jest nawet możliwe przekroczenie granicy, gdy nie posiada się odpowiedniego ubezpieczenia do wizy J-1. Czyli dla uczestników programów takich jak Work and Travel. W związku z tym wiza i ubezpieczenie to podstawa.

Na okres pracy w Stanach Zjednoczonych polisa jest zapewniania przez fundację sponsorującą. Natomiast zwykle nie obejmuje ona okresu podróży. Dlatego tutaj trzeba będzie sprawdzić, czy konieczne jest dokupienie polisy. Nierzadko możemy skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia za pośrednictwem fundacji czy też w ramach karty ISIC z rozszerzeniem na Stany.

Oczywiście, ubezpieczenie można też wykupić samemu. Warto pamiętać o tym, że ubezpieczenie oferowane przez fundację czy w ramach karty może być okrojone. Na przykład może posiadać określone limity czy nie obejmować wszystkich sytuacji m.in. zagubienia czy skradzenia bagażu na lotnisku. Wobec tego często zaleca się, aby na Work and Travel USA wykupić polisę we własnym zakresie.

Dzisiaj kupienie ubezpieczenia to żaden problem. Można zrobi to nawet za pośrednictwem internetu, czyli nie trzeba w ogóle wychodzić z domu. Działają specjalne serwisy internetowe, na których można zapoznać się z różnymi ofertami polis turystycznych. Wystarczy tylko wpisać termin podróży oraz jej cel, a także określić swoje wymagania, aby dowiedzieć się, gdzie będziemy mogli liczyć na najbardziej korzystne ubezpieczenie, nie tylko pod kątem ceny. Potem polisę można kupić przez internet.

Dowiedz się więcej

Masz kod promocyjny?

Studencie!

Specjalna oferta stażu w turystyce w USA:

Zapisz się do końca kwietnia 2017 i skorzystaj ze zniżki $200

Spełnij marzenia i rozpocznij profesjonalną karierę w USA!

Dowiedz się więcej

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest