Obozy Camp USA a dzikie zwierzęta, czyli zakaz dokarmiania dzikich zwierząt.

Obozy Camp USA a dzikie zwierzęta, czyli zakaz dokarmiania dzikich zwierząt

Obozy Camp USA a dzikie zwierzęta, czyli zakaz dokarmiania dzikich zwierząt

Najczęściej obozy Camp USA znajdują się w środku gęstego lasu, gdzie dookoła trudno o inne ślady cywilizacji. W związku z tym uczestnicy takich wyjazdów narażeni są też na spotkania z dzikimi zwierzętami. W zależności od lokalizacji obozu mogą być to sarny, łosie, lisy, niedźwiedzie, świstaki, węże, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. Jak należy się wtedy zachowywać?

Spotkania z dzikimi zwierzętami wielu z nas mogą przyprawiać o zawroty głowy. Są też i tacy, którzy cieszą się na sam fakt, że w naturalnej scenerii mogą zobaczyć te z nich, które dotychczas można było tylko podziwiać w zoo. Niezależnie od tego, jakie jest twoje nastawienie, pamiętaj o tym, że podczas Camp USA możesz także narazić się na niebezpieczeństwo, gdy nie będziesz postępować właściwie przy kontakcie z dzikimi zwierzętami.

Nie płosz

Zwierząt przede wszystkim nie powinno się płoszyć – nie należy rzucać w nie kamieniami, nie należy iść w ich kierunku, a najlepiej powoli się wycofać. Warto na przykład wskazać, że w Stanach Zjednoczonych w niektórych parkach narodowych nie wolno przebywać w dystansie mniejszym niż 100 jardów od niedźwiedzia.

Nie dokarmiaj

Zdarza się, że na Camp USA uczestnicy zabierają z kuchni jedzenie w celu dokarmiania dzikich zwierząt. Nie powinniśmy jednak tego robić, ponieważ nie dość, że możemy zaszkodzić zwierzęciu, to jeszcze zacznie ono podchodzić bliżej siedzib ludzkich. Pod żadnym pozorem nie powinno się też kusić zwierząt smakołykami, aby podeszły bliżej. Warto też wspomnieć, że jedzenie zabrane na podróż w las powinno być szczelnie zapakowane, aby nie przyciągać swoim zapachem.

Nie uciekaj

Jeżeli na szlaku pojawia się takie groźne zwierzę jak niedźwiedź, przede wszystkim nie powinniśmy uciekać i wpadać w panikę. Nie należy wtedy zbliżać się do niego, ale też nie należy szybko się poruszać, ponieważ zwierzę może wtedy odebrać to jako ucieczka łupu i może rzucić się w pogoń. Najlepiej więc spokojnie odejść w przeciwnym kierunku.

Więcej pomocnych informacji otrzymasz podczas swojego wyjazdu na Camp w USA. Życzymy udanego pobytu!

Dowiedz się więcej

Masz kod promocyjny?

Studencie!

Specjalna oferta stażu w turystyce w USA:

Zapisz się do końca kwietnia 2017 i skorzystaj ze zniżki $200

Spełnij marzenia i rozpocznij profesjonalną karierę w USA!

Dowiedz się więcej

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest