Bezpieczeństwo na Work and Travel USA? Poczytaj, by wiedzieć, jak bez ryzyka wyjechać na WAT i wrócić.

O bezpieczeństwie w Stanach Zjednoczonych można znaleźć wiele informacji – zarówno prawdziwych, jak i przekłamanych. Gdy chcesz wyjechać na Work and Travel, musisz pamiętać jednak o tym, że zasady bezpieczeństwa obowiązujące u nas oraz w USA nieco się różnią. Jak wobec tego bez ryzyka wyjechać na WAT i wrócić do domu?

Bezpieczeństwo na Work and Travel w USA

Bezpieczeństwo na Work and Travel w USA

 

Poziom bezpieczeństwa w Stanach Zjednoczonych jest naprawdę zróżnicowany i zależy od miejsca, w którym będziemy przebywać. Generalnie najmniej bezpiecznie jest w dużych miastach, z kolei na ogół bezpieczniej można poczuć się w mniejszych, oddalonych od wielkiej cywilizacji miejscowościach.

Zaleca się przede wszystkim, aby podczas pobytu w dużych miastach trzymać się z daleka od dzielnic biedy, gdzie królują lokalne gangi, alkohol, narkotyki – zapuszczenie się w takie dzielnice może skończyć się nawet tragicznie. Najlepiej nie wdawać się też w dyskusje z nieznajomymi sobie osobami.

Podobnie jak w innych krajach, w USA podczas Work and Travel jesteśmy narażeni na kieszonkowców. Jak w tym wypadku najlepiej dbać o bezpieczeństwo na Work and Travel? Dokumenty oraz pieniądze powinno się nosić zasłoniętych częściach ubioru. Dlatego też portfel w tylnej kieszeni spodni czy łatwym do otwarcia plecaku to niezbyt dobry pomysł. Można zainwestować w specjalne saszetki lub plecaki stworzone po to, aby były trudne do rozerwania. Zawsze jednak trzeba mieć je na oku i trzymać blisko siebie.

Trzeba też pamiętać o tym, że w Stanach Zjednoczonych obowiązują inne limity wiekowe dla picia alkoholu oraz grania w gry hazardowe. Najczęściej alkohol jest dozwolony od 21. roku życia, w niektórych stanach panują obniżone limity. Nie wolno też chodzić z otwartą butelką lub puszką alkoholu po ulicy lub jeździć samochodem. Limit wiekowy dla gier hazardowych to także 21 lat.

Gdy podczas Work and Travel USA planuje się wynająć auto, trzeba koniecznie przestrzegać zasad ruchu – dozwolonych prędkości, jazdy pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Podczas zatrzymania przez policję nie wolno wysiadać z samochodu i trzeba postępować zgodnie z poleceniami.

A może macie jakieś dodatkowe porady, jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo na Work and Travel?

Zapraszamy do podzielenia się nimi z czytelnikami w komentarzach pod tym postem!

Dowiedz się więcej

Masz kod promocyjny?

Studencie!

Specjalna oferta stażu w turystyce w USA:

Zapisz się do końca kwietnia 2017 i skorzystaj ze zniżki $200

Spełnij marzenia i rozpocznij profesjonalną karierę w USA!

Dowiedz się więcej

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest