Park Narodowy Badlands nosi nazwę, która oznacza „złe ziemie”. Rzeczywiście, ziemia w tym miejscu nie jest urodzajna, ale właśnie dlatego ta kraina może się poszczycić tak wyjątkowym pięknem. Nakręcono tu wiele filmów, chociażby „Tańczącego z Wilkami”.

Badlands

Badlands

Jak wygląda Park Narodowy Badlands?

Często jest porównywany do powierzchni księżyca lub Marsa. Z powodu erozji, która zaszła tu miliony lat temu, możemy tu zobaczyć głębokie wąwozy, skały o różnych kolorach – najczęściej czerwono-szarych i różowych – i skamieliny dinozaurów. Co ciekawe, w Ben Reifel Visitor Center możecie porozmawiać z paleontologami, którzy preparują znalezione w parku skamieliny.

Oprócz skamielin możemy spotkać tu też żywe stworzenia, takie jak pieski preriowe, występujące tu bardzo licznie. Często można też natknąć się na bizony.

Będąc więc w Południowej Dakocie, oprócz głów prezydentów wyrzeźbionych w Mount Rushmore koniecznie zobaczcie też ten niezwykły park narodowy. Można tam dojechać drogą stanową 240.

Idealne miejsce na wędrówki

Badlands to jedno z ulubionych miejsc amerykańskich miłośników wędrówek. I nic dziwnego! Od płaskiej prerii po idealne do wspinaczek wzniesienia – w tym parku jest wiele do odkrycia, a wędrować można wszędzie. Nie zapomnijcie jednak oprócz GPSa zabrać papierowej mapy lub kompasu. Zabierzcie też aparat ze statywem – w tym miejscu można zrobić naprawdę doskonałe zdjęcia!

Nocne niebo w Badlands

Jeżeli lubicie obserwować gwiazdy, warto, byście wiedzieli, że Amfiteatr w Badlands co jakiś czas gości grupę astronomów z pobliskiego miasta. Możecie się do nich dołączyć i poobserwować nocne niebo w tym niezwykłym miejscu, gdzie wrażeń nie zakłócają światła wielkiego miasta.

Nie zrażajcie się więc nazwą Badlands, ale koniecznie odwiedźcie to niesamowite miejsce, by poczuć się jak w kosmosie. Jeżeli natomiast nie wybieracie się do Południowej Dakoty, a do innego miejsca w USA, śledźcie naszego bloga – możecie tu znaleźć więcej propozycji, co ciekawego robić w Stanach Zjednoczonych i jakie miejsca zwiedzić! Aplikujcie na nasze oferty praktyk i staży już teraz.

Dowiedz się więcej

Masz kod promocyjny?

Studencie!

Specjalna oferta stażu w turystyce w USA:

Zapisz się do końca kwietnia 2017 i skorzystaj ze zniżki $200

Spełnij marzenia i rozpocznij profesjonalną karierę w USA!

Dowiedz się więcej

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest