Na naszym blogu przedstawialiśmy już kilka najciekawszych tras w USA. Ale w tym niesamowitym kraju jest ich o wiele więcej. Przedstawiamy kolejne amerykańskie drogi stworzone do tego, by ruszyć nimi w podróż samochodem!

Amerykańskie drogi

Amerykańskie drogi

Amerykańskie drogi: które są najpiękniejsze?

Kancamagus Highway, New Hampshire

Ta droga o wyjątkowo trudnej nazwie biegnie przez sam środek Lasu Narodowego White Mountain. Warto tu przyjechać jesienią, kiedy przebarwiające się liście tworzą spektakularny widok. Jadąc tą drogą, zatrzymaj się, by zobaczyć wodospad Sabbaday Falls. Warto także obejrzeć wodospad Lower Falls, którego woda spada łagodnymi kaskadami i tworzy zbiornik wodny, doskonały do pływania. Pamiętajcie, że to kąpielisko jest niestrzeżone, pływajcie więc w nim tylko wtedy, kiedy woda jest spokojna!

Olympic Peninsula Loop, Waszyngton

Autostrada 101 w stanie Waszyngton okrąża Park Narodowy Olympic, w którym można zobaczyć zarówno zaśnieżone góry, jak i deszczowe lasy i wspaniałe wybrzeże jeziora Lake Crescent.

Highway 12, Utah

Surowe piękno tej drogi jest wyjątkowe. Wiedzie ona poprzez czerwone skały, płaskowyże i strome wzgórza. Jadąc nią, miniecie Parki Narodowe Bryce Canyon oraz Capital Reef, a także pomnik narodowy Grand-Staircase Escalante. Można się tam poczuć jak na innej planecie!

Alaska Highway 1

Ta droga biegnie z miejscowości Homer aż do Anchorage, po czym skręca na wschód do Tok przy granicy z Kanadą. Ośnieżone szczyty, wzburzone morze i lodowce – to wszystko można zobaczyć, jadąc tą trasą.

Historic Columbia River Highway, Oregon

Droga ta zaczyna się na wschód od Portland. Jadąc nią, będziecie mieć wrażenie, że znaleźliście się w krainie wodospadów! Waszym oczom ukażą się między innymi wspaniałe wodospady Multnomah Falls, a także LaTourell Falls. Uważajcie – droga ta jest wąska i momentami biegnie przez tunele drzewne. To jednak między innymi dzięki wszechobecnej zieleni ta trasa jest tak piękna.

Jeżeli więc zawsze mieliście ochotę zagrać w filmie drogi… jedźcie do USA i wybierzcie się w podróż marzeń! Aplikujcie na nasze oferty praktyk i staży już teraz.

Dowiedz się więcej

Masz kod promocyjny?

Studencie!

Specjalna oferta stażu w turystyce w USA:

Zapisz się do końca kwietnia 2017 i skorzystaj ze zniżki $200

Spełnij marzenia i rozpocznij profesjonalną karierę w USA!

Dowiedz się więcej

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest