Jak wskazuje nazwa,  American Precision Museum to hołd dla technologicznych osiągnięć Stanów Zjednoczonych. Warto je zwiedzić przy okazji wyjazdu do Stanów Zjednoczonych. Gdzie się ono znajduje i co można tam zobaczyć?
Nic dziwnego, że ktoś wpadł na pomysł utworzenia takiego muzeum. Postęp technologiczny był jednym z głównych powodów podniesienia statusu USA wśród krajów świata. To właśnie epokowych wynalazków dotyczy zawarta w nazwie „amerykańska precyzja”.

American Precision Museum - zobacz maszyny, które wywołały rewolucję

American Precision Museum – zobacz maszyny, które wywołały rewolucję

American Precision Museum – gdzie jest i co można tam obejrzeć?

American Precision Museum znajduje się w Windsor w stanie Vermont, przy 196 Main Street. Znajdują się tam urządzenia, które spowodowały rewolucję w amerykańskiej gospodarce, windując ją na całkiem nowy poziom.
Co ciekawe, również sam budynek, w którym mieści się muzeum, może uchodzić za swoisty eksponat. Powstał on w XIX wieku i posiada status Pomnika Historycznego. Zanim stał się muzeum, służył za fabrykę broni firmy Robbins and Lawrence. Ta firma może sobie przypisać prawdziwy przełom w produkcji broni, wprowadziła bowiem nowy, sprawniejszy system produkcji części zamiennych, dzięki któremu masowa produkcja broni palnej rozpowszechniła się na szeroką skalę w USA, a później na całym świecie.

Broń i nie tylko

W muzeum można zobaczyć wiele maszyn o różnym przeznaczeniu, a zasoby stale się poszerzają. Znajdziemy tam zarówno broń, jak i maszyny do pisania, szycia czy wykonywania pomiarów, a także miniaturowe maszyny, ręcznie wykonane przez Johna Aschauera.

W Muzeum można również obejrzeć wiele ciekawych wystaw, takich jak „Building for Invention”, przedstawiająca historię samego budynku czy „Arming the Union” o wyposażeniu żołnierzy walczących w Wojnie Secesyjnej.

Muzeum jest otwarte w godzinach 10.00 – 17.00, również w niedziele i święta. Ceny mieszczą się w granicach od $5 dla studentów do $20 dla rodzin.

Będąc więc w USA, warto zwiedzić to wyjątkowe muzeum, które oddaje amerykańskiego ducha innowacji. Najpierw jednak trzeba się tam wybrać! Jeżeli chcesz połączyć pracę i zwiedzanie, sprawdź nasze propozycje pracy i staży za oceanem.

Dowiedz się więcej

Masz kod promocyjny?

Studencie!

Specjalna oferta stażu w turystyce w USA:

Zapisz się do końca kwietnia 2017 i skorzystaj ze zniżki $200

Spełnij marzenia i rozpocznij profesjonalną karierę w USA!

Dowiedz się więcej

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest